Δευτέρα, 9 Απριλίου 2012

Ερασιτεχνικό : φτάνουμε στο τέλος…

    Υποβιβάστηκε η Θύελλα Ελεούσας. Στην Α΄ κατηγορία στάση στην Πεδινή έκανε η Ανατολή και αυτό είχε σαν συνέπεια η Κρύα να επανέλθει στην κορυφή δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο συγκλονιστικό πρωτάθλημα δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη του.
    Η Πεδινή επικράτησε με 2-1 στο ντέρμπι κόντρα στην μέχρι πρότινος πρωτοπόρο ενώ η Κρύα πήρε τελικά τη νίκη με 3-2 απέναντι στη Λαψίστα.
    "Χορταστικό" σε θέαμα ήταν το παιχνίδι ανάμεσα σε Κουτσελιό και Θύελλα Κατσικά όπου "έβρεξε" γκολ και... 5-5 το σκορ.
    Νίκη παραμονής πήρε…
το Βελισσάριο κόντρα στον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς. Αντίθετα, υποβιβάστηκαν η Θύελλα Ελεούσας, το Κουτσελιό, το Καλπάκι και η Ηλιόκαλη.
Βροχή από γκολ σε Β' και Γ'
    Εκτός από την κανονική βροχόπτωση, και τα γκολ έπεσαν βροχή σε Β΄και Γ' Ερασιτεχνική όπου δεν έλειψαν και τα μεγάλα σκορ. Αν και στραβοπάτησαν οι πρώτοι των βαθμολογιών στους δύο ομίλους της Β' κατηγορίας, δεν συνέβη το ίδιο και με αυτές που βρίσκονται στη 2η θέση οι οποίες πήραν τους βαθμούς. 
    Στη Γ' Ερασιτεχνική, ΠΑΟ Κόνιτσας και Αετορράχη οδηγούν την κούρσα στους δύο ομίλους


Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Τα αποτελέσματα της 28ης:
Κουτσελιό - Κατσικά 5-5
Ελεούσα - Ροδοτόπι 3-2
Πεδινή - Ανατολή 2-1
Πέραμα - Α.Ε. Μικρασιατών 1-2
Καλπάκι - Ατρόμητος 1-5
Βουνοπλαγιά - Βελισσάριο 2-5
Κρύα - Λαψίστα 3-2
Μουσιωτίτσα - Ηλιόκαλη 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κρύα 66-37 62
Ανατολή 51-14 61
ΑΕΜ 63-27 58
Πεδινή 77-42 52
Πέραμα 51-30 52
Κατσικά 62-45 47
Βουνοπλαγιά 40-40 41
Λαψίστα 57-53 40
Μουσιωτίτσα 30-29 35
Ροδοτόπι 30-42 35
Ατρόμητος 67-61 33
Βελισσάριο 43-47 33
Ελεούσα 37-56 26
Κουτσελιό 38-61 21
Καλπάκι 39-90 20
Ηλιόκαλη 14-83 7

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
1ος όμιλος – Αποτελέσματα (29η)

Καρυές - Πανφρουριακός 2-2
Πεντέλη - Κόντσικα 1-0
Αμπελόκηποι - Ζωοδόχος 3-3
Ραφταναίοι - Πρωτόπππα 2-1
Ρίζα - Αμφιθέα αναβολή
Αγρ. Αστέρας - Σταυράκι 0-4
Νησί - Περίβλεπτος 2-0
Ασβεστοχώρι - Α.Ε. Καμποχωρίων 2-1
Αγ. Μαρίνα - Πωγωνάτος 4-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κόντσικα 71
Ραφταναίοι 70
Καμποχώρια 59
Σταυράκι 53
Πρωτόπαππα 52
Αγ. Μαρίνα 44
Πωγωνάτος 42
Ζωοδόχος 42
Ασβεστοχώρι 42
Αμπελόκηποι 38
Νησί 37
Περίβλεπτος 35
Αγρ. Αστέρας 32
Αμφιθέα* 32
Καρυές 31
Πανφρουριακός 31
Ρίζα* 20
Πεντέλη 10



2ος όμιλος – Αποτελέσματα (29η)
Χαροκόπι - Πλατανιά 1-1
Κάστρο - Κοσμηρά 2-0
Μέτσοβο - Μουζακαίοι 4-0
Καστρίτσα - Μαβίλης 1-2
Λογγάδες - Σερβιανά 6-0
Δαφνούλα - Καρδαμήτσια 4-1
Χρυσοβίτσα - Ολυμπιακός 2-0
Χουλιαράδες - Θεριακήσι 2-1
Συρράκο - Βαρυάδες 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Χαροκόπι 76
Κάστρο 68
Χουλιαράδες 59
Ολυμπιακός Ιωαν. 57
Λογγάδες 53
Καστρίτσα 49
Δαφνούλα 44
Χρυσοβίτσα 38
Μαβίλης 38
Πλατανιά 36
Βαρυάδες 35
Μέτσοβο 34
Κοσμηρά 33
Συρράκο 29
Σερβιανά 27
Θεριακήσι 26
Καρδαμήτσια 15
Μουζακαίοι 9



Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (24η αγ.)
ΠΑΟ Κόνιτσας - Μπισδουνάκι 7-1
Ζίτσα - Γραμμένο 4-1
Πετσάλι - Ανάργυροι 2-5
Βοτονόσι - Δαβάκης 2-9
Περιστέρι - Μάρμαρα 4-0
Μηλιά - Πανζαγορισιακός 2-2
Κεφαλόβρυσο - Καρίτσα 3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΠΑΟ Κόνιτσας 59
Περιστέρι 57
Δαβάκης 57
Πανζαγορισιακός 44
Κεφαλόβρυσο 38
Ζίτσα 37 zitsagate
Πετσάλι 35
Μηλιά 35
Ανάργυροι 33
Γραμμένο 25
Καρίτσα 22
Μάρμαρα 9
Βοτονόσι 8
Μπισδουνάκι 4



Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (24η αγ.)

ΠΑΟ Ιωαννίνων - Μαντείο 4-0
Αετορράχη - Αμπελιά 3-1
Πράμαντα - Α.Ε. Γιάννενα 5-2
Πήγασος - Κουκλέσι 0-2
Ελπίδες Ιωαν. - Ρωμανό 0-4
Λάκκα Σουλίου - Σιστρούνι 0-3αα
Ρεπό: Επισκοπικό

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αετορράχη 52
Ρωμανό 49
Αμπελιά 48
Επισκοπικό 46
ΠΑΟ Ιωαννίνων 42
Κουκλέσι 38
Πήγασος 30
Ελπίδες Ιωαννίνων 30
Α.Ε. Γιάννενα 26
Πράμαντα 25
Σιστρούνι 13
Μαντείο 4
Λάκκα Σουλίου -5









απο sportsioannina