Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

Απίστευτο! Πετσάλι - Λαψίστα 18-0 !!!

Η Φλόγα Πετσαλίου κέρδισε 18-0 την Α. Ε. Λαψίστας και ένας παίκτης σημείωσε 10 γκολ! ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ
    Απίστευτο και όμως αληθινό. Στο ματς της Γ’ κατηγορίας Πετσάλι – Λαψίστα σημειώθηκε το σκορ τουλάχιστον της 10αετίας στα τοπικά ερασιτεχνικά πρωταθλήματα, καθώς οι γηπεδούχοι κέρδισαν 18-0!!
    Εννέα γκολ σημειώθηκαν στο...
πρώτο ημίχρονο και άλλα εννέα γκολ στην επανάληψη. Σύμφωνα με το gianninasports, τα 10 από τα 18 γκολ της Φλόγας Πετσαλίου σημείωσε ο Γιώργος Γκογιάννος. Κι αυτός πρέπει να είναι ο ρέκορντμαν των σκόρερ στα τοπικά πρωταθλήματα. Δεν έχουμε ξανακούσει άλλο παίκτη να έχει βάλει 10 γκολ σε ένα αγώνα.
    Τα υπόλοιπα 8 γκολ σημείωσαν οι Ζήσης (4), Γιάκης (2), Γαβρίλας, Παντούλης. Το ματς ήταν για το πρωτάθλημα Γ’ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ και έγινε χτες το μεσημέρι στο γήπεδο Πετσαλίου με ρέφερι την Αικατερίνη Ζιώγα.
    Η συμπαθής ομάδα της Α. Ε. Λαψίστας αγωνίστηκε με 10 παίκτες, μη έχοντας άλλο στο δυναμικό της.